A

 • Adenosine

  Adenosin, cilt hücrelerinin temel enerji kaynağı olan adenosin trifosfatın (ATP) yapı taşıdır. Vücut sürekli olarak ATP'yi, hücrenin tüm enerjisinin depolandığı deri hücrelerinin mitokondriinde yapar. Hücre daha sonra tüm fonksiyonlarını yerine getirmek için bu enerjiyi kullananlar: kendini yenileyerek kolajen ve elastin gibi DNA ve proteinler hazırlar. Hücrede daha fazla adenozin daha fazla ATP'ye yol açar. Bu, cilt hücrelerinin daha sağlıklı, pürüzsüz ve daha genç odalarında bir cilt geliştirilmesinde daha aktif olmalarını sağlar.

 • Allantoin

  Allantoin, tedavi edici özellikleri ile bilinen eski bir bitki olan karakafes kökünde doğal olarak bulunan bir bitki özüdür. Ekstresi yatıştırıcı bir yara şifacı ve cilt koruyucu olarak bulunur. Aynı zamanda pürüzsüz ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturmak için hücresel ciroyu artırır. Bu, kusurlara yol açabilecek gözeneklerin tıkanmasını önler. Allantoin, leke eğilimli ciltlerde veya genişlemiş gözenekli olanlar için idealdir.

 • Aloe Vera Extract

  Doğu ve Güney Afrika çöllerine özgü olan aloe vera bitkisi zambak ailesine aittir. Kalın ve etli yaprakları, yırtıcı hayvanlara karşı keskin koruma sağlar. Hasat edildiğinde yapraklar kalın, viskoz bir jel üretir - aloe vera özü. En eski iyileştirici ilaçlardan biri olan Kleopatra'nın bile yatıştırıcı bir cilt tedavisi olarak kullandığı söyleniyordu. Şimdi cildi sakinleştirmek için vazgeçilmez bir unsur olan aloe vera, cildi parlatır ve özen gösterir.

 • alpha-Lipoic Acid (ALA)

  Güçlü bir antioksidan olan ALA, cildi çevreden ve UV ışınlarından koruyabilir ve bu da cilt hücrelerinde serbest radikal hasarına neden olabilir. Serbest radikalleri nötralize ederek, ALA cilt hücrelerini DNA hasarlarından ve kollajen parçalanmasından koruyarak cildin hassas yapısını korur. Bu, cildin doğal elastikiyetini korurken ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşumunu durdurmaya yardımcı olur. Bu, gözenekleri küçültmek ve sıkılaştırmak için idealdir.

 • Alpha-Arbutin

  Doğal olarak Kuzey Kutup iklimlerine özgü yenilebilir bir meyve olan ayı çiçeği bitkisinde, arbutin güçlü bir parlatıcı etkendir. Melanin oluşturan enzim olan tirozinazı bloke edebilen arbutin, ciltteki pigmenti oluşturan süreci engeller. Bu, cildi aydınlatmaya ve düzensiz cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur.

 • Arginine

  Vücutta doğal olarak oluşan bir amino asit olan arginin, proteinler için anahtar yapı taşıdır. Arginin, cildi daha sıkı bırakır ve cildin doğal onarım işlemlerini destekleyebilir. Ayrıca cilt hücrelerini bölünmeye teşvik edebilir; daha genç ve sağlıklı görünen bir cilt için cildin kalınlığının arttırılmasına yardımcı olur. Arginin, cildin yumuşak ve esnek kalması için hidrasyona bağlanırken erken yaşlanmaya neden olabilen serbest radikal hasarına karşı bir antioksidan görevi görür.

 • Argirelox

  Yüksek performanslı bir peptid olan Argirelox, kas kasılmasını en aza indirerek ekspresyon kırışıklıklarına karşı savaşmaya çalışır. Sinirlerin kaslara kontrat göndermesi için sinyal göndermesini engelleyebilir. Bu, kasların büzülmesini önler, belirgin şekilde daha pürüzsüz bir cilt için ifade çizgilerinin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur.

 • Arnica

  Arnica, doğal olarak, Avrupa'nın dağlık bölgelerinde yetişen nadir bulunan Arnica montana kır çiçeklerinden oluşur. Parlak sarı çiçek bazen leoparın kılıcı olarak adlandırılır. Folklor hikayelerinde insanlar, düşdükten sonra arnika çiçeğini arayan yaralı dağ keçilerini gördükten sonra arnika gücünden yararlanırlar. Antiinflamatuar olarak kullanım için ideal olan arnica, cildin morarmasını ve rahatlamasını azaltmaya yardımcı olur.

 • Ascorbic Acid

  Saf, kiral olarak doğru C vitamini askorbik asittir. Deride kollajen üretimini uyarabilir, melanin oluşturma işlemini bloke edebilir ve hücrelerimize serbest radikal koruması sağlamak için bir antioksidan görevi görür. C vitamini, günlük rutininizde, günün çevresel hasarına karşı savaşmak, ince çizgiler ve kırışıklıklar ile mücadele etmek ve cildi aydınlatmak için kesinlikle gereklidir.


  Askorbik asit, yaşlanma belirtilerini hedeflemede istisnai olmakla birlikte, küçük bir sorunu vardır. Saf C vitamini son derece dengesizdir. Suda askorbik asit reaksiyona girerek reaksiyona neden olan okside edilir. Askorbik asit güçsüz hale gelir ve hatta bir oksidan haline gelebilir - yani zararlı serbest radikallerin kendisini oluşturabilir. Askorbik asit kararsız hale geldiğinde genellikle ürünleri sarıya çevirebilir, bu da ürünü kullanmayı bırakmanız gerektiğinin kesin bir işaretidir. Hatta bazı markalar, C vitamini tükendiğinde örtülecek yapay renkler bile içerecek.


  Fakat Medik8’de değil. Saf askorbik asit serum Pure C15 ™ 'i destekleyici bir antioksidan A vitamini ve glutation ağı ile formüle ettik. Bu kompleks, cildin doğal antioksidan ağını taklit eder ve her bir bileşen diğerlerinin yenilenmesine yardımcı olur; Serum stabilitesinin arttırılması. Saf C15, olağanüstü sonuçlar arayan temizleyiciler için C vitamini tercihidir. Açılmadan önce tamamen stabil olan ve açıldıktan sonra en az 8 hafta süren% 15 saf askorbik asit içerir (iki adet 8 haftalık besleme şişesi alırsınız). Tüm ürünlerimizde en uygun gücü sağlamak için yalnızca kiral olarak doğru L-askorbik asit kullanıyoruz.

 • Azelaic Acid

  Üç ana etki şekli ile azelaik asit, leke eğilimli ciltler için idealdir. İlk olarak, kusurları şiddetlendiren leke yapan bakteri P. acnes'in büyümesini durdurabilir. Bunun üzerine, cilt atma döngüsünü normalleştirebilir. Bu, lekelere neden olabilecek bir gözeneğin tıkanmasının durdurulmasına yardımcı olur. Son olarak, azelaik asit, ağrılı ve iltihaplı lekeler ile ilişkili kızarıklığı azaltan güçlü bir anti-enflamatuardır. Azelaik asit, lekeler iyileştikten sonra enflamasyon sonrası hiperpigmentasyonu azaltmak için pigment üreten cilt hücreleri olan aşırı aktif melanositleri bile hedefleyebilir.

B

 • Bamboo Micro-Exfoliators

  Doğal olarak Asya'nın tropikal ve subtropikal bölgelerinden türetilen bambu, insan tarafından bilinen en hızlı büyüyen bitkidir ve 30 metreye kadar ulaşabilir. Bambu lifleri, mikro eksfoliyasyonları oluşturmak için kullanılan doğal silika salgılar. Cildin içine hafifçe sürüldüğünde, bambu mikro-eksfolyatörler, altındaki cildi aydınlatan ve tazelenmiş cildi ortaya çıkarmak için fiziksel olarak ölü deri hücrelerine doğru kaydırır.

 • Bentonite

  İyileştirici kil olarak tanımlanan çoğu kez, bentonit, cildi ve gözeneklerden yağ ve yabancı maddeleri emebilir. Bu, cildi yatıştırıp tazelenmek için parlamayı ve tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olur. Antibakteriyel özelliklerle daha da zenginleştirilen bentonit, daha açık bir ten için leke yapan bakterileri en aza indirmeye yardımcı olur.

 • Beta-Glucan

  Yulaf kepeğinde doğal olarak oluşan beta-glukan, cildin kolajeni güçlendirerek kendini onarma yeteneğini arttırır. İltihaplı cilde anında rahatlık sağlayan beta-glukan, cildin doğal savunma mekanizmalarını güçlendirerek cildi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur.

 • Bio-Cellulose

  Sıkıca dokunmuş doğal selüloz elyaflarından yapılmış oldukça gelişmiş bir tabaka maske malzemesi. İçinde demlenmiş serumların en iyi şekilde iletilmesi için en küçük çizgilere ve kırışıklıklara sığabileceği kadar ince bir örtü oluşturur. Kırılmalara ve yırtılmalara karşı dirençli olan biyo-selüloz, cildi yumuşak ve esnek bir cilt için tamamen yenilemek ve nemlendirmek için kendi ağırlığını defalarca tutabilir.

 • Biosaccharide Gum

  Biyosakkarit zamkı ve hyaluronik asit, tamamlayıcı nemlendirme özelliklerine sahiptir. Hyaluronik asit, stratum korneum'u, su moleküllerini hızlı bir şekilde tutabilen dallanmış bir yapıya sahip olması nedeniyle hızla hidratlayabilir. Biosakarit zamkı, cilt yüzeyinde daha uzun bir süre ciltte "nemli bir iklim" oluşturan bir film oluşturan doğrusal bir yapıya sahiptir. Bu su kaybını azaltır ve ciltte uzun süre kalıcı nemlendirme sağlar.

C

 • Caffeine

  Sabah kahvenizin yalnızca bir bileşeni değil, kafein gözlerdeki şişliği ve karanlığın görünümünü azaltmak için idealdir. Kan damarlarını gözün altına daraltabilen, göz çevresini sıkılaştırıp kaldırırken koyu renkli halkaları azaltır. Kafein, kızarıklık eğilimli ciltte benzer şekilde çalışır; kızarıklığı artıran kılcal damarları sınırlar. Kafein ayrıca UV ve kirliliğin zarar görmesini engellemeye yardımcı olmak için bir antioksidan olarak da işlev görür ve sıklıkla kızarıklığı ve tahrişi kötüleştirebilecek herhangi bir iltihabı durdurur.

 • Carnosine

  Vücutta doğal olarak üretilen koruyucu bir peptid olan karnosin, glikasyon işlemini engelleyebilir. Bu, şekerlerin kollajen ve elastin gibi proteinlerle reaksiyona girerek onları gelişmiş glikasyon son ürünlerine (A.G.E.s) dönüştürdüğü doğal yaşlanma prosesidir. A.G.E.s, cildin kolajenini ve elastinini değiştirerek ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olur. Karnosin, glikasyon sürecini bloke edebilir ve A.G.E.s'nin oluşmasını önleyebilir. Bu ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olan işlemi engeller. Karnosin ayrıca cildi kızılötesi ışınlardan korur. Kızılötesi ışınlar, kolajeni parçalayan enzimler olan MMP'leri arttırır. Karnosin, sert ve pürüzsüz bir cilt için dokunulmamış kollajen bırakan MMP'lerin oluşmasını engelleyebilir.

 • Chamomile Extract

  Hasarlı ciltler için yatıştırıcı, sakinleştirici bir özüt olarak bilinen papatya, kızarıklığı ve iltihapları gidermek için idealdir. Papatyadan elde edilen ana ekstrakt olan bisabolol, cildin doğal iyileşme sürecini teşvik etmeye ve desteklemeye yardımcı olan B5 vitamini bakımından yüksektir. Sakinleştirici ve besleyici, papatya özü, cildi gelecekteki zararlardan korumak için antioksidanlara sahiptir.

 • Ceramide Complex

  Doğal olarak, cildin üst katmanlarının üstüne oturan su geçirmez bariyerde doğal olarak bulunan bir lipit seçimi. Seramidler suyu korumak, hücreleri düzenlemek ve cildin doğal koruyucu kalkanını onarmaya yardımcı olmak için gereklidir. Cildi nemlendirmek için son derece faydalıdırlar, ancak cildin doğal lipit bariyerinde bulunan diğer moleküller ile en uygun oranda birleştirildiğinde en iyi şekilde çalışırlar. Medik8’in seramid kombinasyonları konusundaki kapsamlı araştırması, kolesterol ve yağ asitlerinin yanı sıra, neredeyse “cilt özde olan” cildi kolayca beslemelerine izin veren optimize seramid 1 ve 3 karışımını vermiştir.

 • Charcoal

  Asya'nın bambu bitkilerinden elde edilen ve 5 yaşında hasat edilen ince öğütülmüş siyah kömür tozu hem sürdürülebilir hem de çevre dostudur. Arındırıcı, iyileştirici ve detoksifikasyon etkilerinden dolayı uzun zamandır saygı duyulan kömür, zehirlenmeyi tedavi etmek için modern tıpta bile kullanılmaktadır. Su buharı ile aktif hale getirilen kömürün yüzey alanını artıran milyonlarca küçük gözenek vardır. Deride, kömür, bakteri, kir, kirlilik ve fazla yağ emen geniş yüzey alanına yabancı madde çeker. Cilt temiz, rafine edilmiş ve inceltilmiş olarak bırakılmıştır.

 • Chlorophyll

  Bitkilerde ana enerji kaynağı olarak görev yapan doğal yeşil pigmenttir. Doğada, pigment güneş ışınlarını emer; bitkilerin hayatta kalabilmeleri için onları yiyecek ve yaşama dönüştürmek. Ciltte klorofil, cilt dengesini geri kazandırır ve doğal rejeneratif döngüsünü arttırır. Bu, cildi parlayan ve sağlıklı bırakır. Bu arada klorofilin antioksidan güçleri, korunan ciltler için serbest radikalleri nazikçe nötralize eder. Sadece bu değil, aynı zamanda klorofilin derinin detoksifikasyonunu yaparken cildin doğal iyileşme sürecini teşvik ettiği bulunmuştur.

 • Cinnamon Extract

  Bu tatlı kokulu baharat cildinizi iyice patlatan besinler ile doludur. Leke oluşumuna karşı iki etki şekli olan tarçın özü, günlük rutininize eklemek için idealdir. İlk önce doğal bir antibakteriyel görevi görür; Kırmızı ve iltihaplı kusurlar oluşturabilen P. acnes gibi leke yapan bakterileri gidermek. İkincisi, tarçın özü, cildin yağ üretimini kontrol edebilir ve böylece gözenek tıkanıklıklarını geçmişte bırakmaya yardımcı olur.

 • Climbazole

  A vitaminde olağanüstü bir gelişme olan climbazole, retinoidlerin tahrişlerini arttırmadan ciltteki etkilerini artırabilir. Deride, retinol ve retinal, kolajen üretimini, hücresel ciroyu uyaran ve pigmentasyonu azaltan aktif A vitamini formu olan retinoik aside dönüştürülür. Climbazole, retinoik asidi parçalayan enzimi bloke ederek cildin kullanması için A vitamini rezervuarını bırakabilir. Bu, Climbazole'un maksimum A vitamini sonuçları için çaba sarf ederken, tahrişi her zaman düşük tutar.

 • Copper PCA

  Devrim niteliğindeki patentli bakır PCA, pirolidon karboksilik asidin bakır tuzudur. Güçlü bir antioksidandır, cildi geniş bir yelpazede serbest radikallere karşı geniş spektrum koruma ile korur. Copper PCA, erken yaşlanmaya neden olabilecek cilt hücresi DNA'sının zarar görmesini en aza indirmek için cildi hedefleyen serbest radikallerin nötralize edilmesine yardımcı olur.


  Firewall®’daki ana PCA bakır PCA’nın, belirli bir serbest radikal türünü nötrleştirmede C vitaminden 40 kat daha iyi olduğu tespit edilmiştir. * Firewall’daki antioksidan süper karışım ile birleştiğinde, serumun bağlandığı tespit edilmiştir. Bir sonraki en iyi rakibinin antioksidan gücünün 5 katı. *


  Copper PCA’nın antioksidan rolü, cildin sebumunu serbest radikallerin oksidasyondan korumasına yardımcı olduğu Breakout Defense & Age Repair ™ 'de özellikle önemlidir. Oksidasyon, gözeneklerdeki yağların oksitlenmesine neden olabilir ve bu da gözeneklerde tıkanmalara neden olur. Serbest radikaller iltihaplanmalara da neden olabilir; lekeleri kırmızı ve ağrıyor.

D

 • Dioic Acid

  Oktadekenyoik asit olarak da bilinen bu bileşen yapısal olarak azelaik aside benzer ve leke yapan bakterilerin (P.acnes) büyümesini azaltmada benzer bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra, dioik asit cildin gözenekleri tarafından üretilen sebum miktarını kontrol edebilir. Aşırı sebum, ölü cilt hücrelerini bir blokaj oluşturmak üzere birbirine bağlayarak, lekelerin oluşumuna sıklıkla katkıda bulunabilir. Üretilen sebum miktarını azaltarak, dioik asit tıkanmış gözeneklerin olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

 • Dragon Fruit Extract

  Meksika'ya özgü, ejderha meyvesi, sadece geceleri çiçek açan, gece çiçek açan kaktüs Hylocereus undatus'tan yetişir. Ayçiçeği olarak da adlandırılan beyaz, kokulu çiçek çiçeklenmeden 30-50 gün sonra etli ejderha meyvelerini yetiştirir. Dragon meyvesi, cildi korumak için yüksek antioksidan seviyelerine sahiptir ve cildi sıkılaştırıp cildi sıkılaştırmak üzere polisakkaritler adı verilen doğal şekerlerle doludur. Meyve, yara iyileştirici özellikleri için bile incelenmiştir. Araştırmalar, pürüzsüz, yumuşak bir ten için doğal cilt yenilenme sürecini geliştirebildiğini göstermektedir.

 • DRONE-TARGETED COPPER PEPTIDE

  Kollajen ve elastin sentezini uyaran bakır bazlı bir peptid. Peptit, kabuğu fibroblast hücrelerine (kollajenin yapıldığı) yönlendiren spesifik dış ligandlara sahip bir polimer kabuk içinde kapsüllenir. Bu, kapsülün bir dron gibi belirli bir hedef hücreye yönlendirildiği anlamına gelir. Bağlandıktan sonra, dron fibroblastın içine girer. İçerideyken, polimer kapsüllemesi doğal olarak parçalanır ve aktif peptit, kapsülleyici bir zaman salma biçiminde yayılabilir ve daha genç, daha genç görünen bir cilt için kollajen ve elastin üretimini uyarabilir.

E

 • Ethylated Ascorbic Acid

  Etillenmiş askorbik asit Super C30 ™ 'un yıldızı saf C vitamini (askorbik asit)' e yakın bir moleküler yapıya sahiptir, ancak molekülün en reaktif kısmını bloke eden ekstra bir karbon zincirine sahiptir. Bu, etilen askorbik asidin, saf C vitamini stabilite sorunlarından hiçbirine sahip olmadığı anlamına gelir. Ekstra zincir, oksitlenmesini ve sararmasını engeller, ancak molekül, askorbik asidin neredeyse tüm antioksidan gücünü korur. Kollajen üretimini teşvik ederken ve parlak, genç görünümlü bir cilt için melanin oluşumunu engellerken cildi zararlı serbest radikallerden korur. Bu maddeyi uyguladığınızda hafif bir karıncalanma bekleyin. Bu, etkisinden dolayıdır, ancak birkaç dakika içinde azalır. Tüm ürünlerimizde sadece ciltteki doğru potansiyele ulaşmasını sağlamak için kiral olarak doğru C vitamini kullanıyoruz.

F

 • Ferulic Acid

  Pirinç ve yulaf gibi bitkilerin hücre duvarlarını koruyan doğal olarak bulunan ferulik asit, olağanüstü antioksidan gücünden yararlanır. Serbest radikaller, cilt hücrelerinden bir elektron çalmaya geldiğinde, ferulik asit, günü kurtarmak için içine girer. Molekül serbestçe radikalini gidermek için bencilce bir elektrondan vazgeçer. Kimyasal yapısı, kendi eşleşmemiş elektronunu etkili bir şekilde stabilize edebileceği anlamına gelir. C vitamini ve E vitamini ile birlikte sinerjistik antioksidan trio, cilde mükemmel koruma sağlar. Bu, serbest radikallerin kolajen ve elastine zarar verebileceği ve deri hücre DNA'sının saldırıya karşı korunabileceği reaksiyonlar kademesinin durdurulmasına yardımcı olur.

G

 • Gluconolactone

  Glukonolakton bir polihidroksi asittir (PHA). PHA'lar yapı olarak glikolik ve laktik asit gibi alfa hidroksi asitlere (AHA'lar) benzerdir. PHA'lar, cilt hücreleri arasındaki bağları AHA'lara benzer şekilde kırabilirler. Bu, altındaki taze cildi ortaya çıkarmak için cilt hücrelerinin dökülmesine yardımcı olur. Ancak, PHA'lar ve AHA'lar arasında bir temel fark vardır. PHA'lar AHA'lardan çok daha büyüktür, bu da cildin üst katmanına nüfuz etmekte daha fazla zorluk yaşadıkları anlamına gelir. Bu nedenle, genellikle AHA'lardan daha az tahriş edicidirler ve hassas ciltler için genellikle daha uygun kimyasal eksfoliye edicidirler. Glukonolakton, hücresel yenilenmeyi tetiklemek için melanin bakımından zengin cilt hücrelerinin üst tabakasını döktüğü için pigmentasyonun azaltılmasında etkilidir. Bu, cilt hücrelerinin altında daha taze, daha parlak bir cilt ortaya çıkarmak için daha hızlı geri dönüştürüldüğü anlamına gelir.

 • Glutathione

  Vücudun savunma sisteminde doğal olarak bulunan bir peptid olan glutatyon, vücudun antioksidan geri dönüşüm sisteminde kilit bir bileşendir. C vitamini ve E ile birlikte, glutatyon, diğer antioksidanların gücünün yenilenmesine yardımcı olur, böylece cildi serbest radikal saldırısından koruyabilirler. Pure C15 ™ glutation'da olağanüstü stabilite sağlar.

 • Glycerin

  Gliserin, temel koruma ve nemlendirme sağlayan cildimizin doğal nemlendirici faktörlerinde bulunur. Etkili bir nemlendirici olan bu bileşen, derinin alt katmanlarından ve atmosferden kendi kendine su çekebilir. Bu cildi nemli, esnek ve yumuşak tutar.

 • Glyceryl Glucoside

  Deri, içinde su ve gliserin bulaştığı doğal kanallara sahiptir. Bu kanallara aquaporinler denir ve cildin farklı katmanları boyunca doğru su dengesinin korunmasına yardımcı olurlar. Gliserin glikozitinin, ciltte aquaporin kanallarının oluşumunu uyarmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu, su ve gliserin cildin içinde serbestçe dolaşmasını sağlayarak yumuşak ve esnek bir cilt elde etmek için her katmanı nemlendirir.

 • Glycolic Acid

  Tüm AHA'ların (alfa hidroksi asitler) en küçük partikül boyutu ile glikolik asit, cildin üst katmanlarına etkili bir şekilde nüfuz edebilir. Burada cilt hücreleri arasındaki bağları parçalara ayırır, böylece altındaki daha yeni ve daha yeni cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için kolayca pul pul dökülür. Bu sadece lekeleri oluşturabilecek gözenek tıkanıklıklarını durdurmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildin yüzeyini pürüzsüz ve yumuşak bırakır. Haftada birkaç kez glikolik asitle hafifçe pul pul dökülme, daha sağlıklı, daha genç görünen bir cilde yol açan hücre dönüşümünü teşvik etmeye yardımcı olur. İstisnai pul pul dökülme avantajları ile birlikte, glikolik asit, daha sonra uygulanan cilt bakımının, en fazla yararı olduğu cildin alt katmanları üzerinde çalışmasına izin verir.

H

 • Hesperidin

  P vitamini olarak da bilinen hesperidin, cildin doğal kan dolaşımını desteklemeye yardımcı olur. Gözlerin altındaki koyu renkli, kabarık daireler, daha aydınlık ve daha uyanık görünen gözler için bu bölgelerdeki kan akışını artırarak hafifletilebilir. Hesperidin ayrıca hiperpigmentasyonun üstesinden gelmeye yardımcı olur. Derideki melanin pigmentleri melanosit adı verilen hücrelerde oluşur. Daha sonra melanin, cilt yüzeyinde pigment olarak göstermek için cilt hücrelerine taşınmalıdır. Hesperidin, melanin partiküllerinin bir araya toplanmasını teşvik ederek taşımayı daha da zorlaştırıyor. Bu, hiperpigmentasyonun inhibe edilmesine yardımcı olur; Daha düz, daha parlak bir ten bırakıyor.

 • Hyaluronic Acid

  Hyaluronik asit, cildimizin üzerine oturduğu çerçeve olan doğal hücre dışı matrisimizin ana bileşenlerinden biridir. Bu sağlam ve esnek bir cilt elde etmek için önemlidir. Su içinde kendi ağırlığının 1000 katından daha fazla çekme ve tutma özelliğine sahip olan hyaluronik asit, etraftaki atmosferden nem alabilir ve cilt katmanlarını epidermisin en üst seviyelerine çekebilir. Bu, cildi hem beslenmiş hem de esnek bırakır.


  Medik8 aralığında, en küçük moleküllerden en büyüğüne kadar çoklu hyaluronik asit ağırlıkları kullanılır. En küçük hyaluronik asit molekülleri, cildin derinliklerine nüfuz ederek dermisin alt katmanlarından nem çekebilir. Daha büyük hyaluronik asit molekülleri ciltte nem rezervuarı olarak oturur, üst tabakaları besler ve çevreye su kaybını önler. Birlikte kullanıldığında, düşük ve yüksek ağırlıktaki hyaluronik asit, pürüzsüz ve esnek bir cilt elde etmek için cildin tamamı boyunca nemlendirme sağlar.

I

J

 • Jojoba Micro-Exfoliators

  Jojoba, Kuzey Amerika Sonoran Çölü'ne özgü bir bitkidir. Jojoba tanelerimiz, cildinizde herhangi bir çizik olmadan, nazik fakat etkili bir dökülme için mükemmel bir şekilde küreseldir. Hem biyobozunur hem de sürdürülebilir kaynaklı, bu mikro-eksfolyatörler zararlı mikro plastik içermez.

K

 • Kaolin

  Aksi takdirde çin kili olarak bilinen doğal kaolin, tıkanıklığı gidermek için ciltteki yabancı maddeleri ve kiri emer. Bu kil, cildin derinlemesine temizliği ve döküntüleri çıkarmak için idealdir. İstisnai derecede yumuşak olan kaolin, en hassas ciltlere bile uygundur.

 • Kojic Acid

  Doğal olarak yabani mantarlarda bulunan kojik asit, ciltteki melanin pigmentini oluşturan enzim olan tirozinazı bloke edebilir. Tirozinaz, amino asit tirozini melanine dönüştürerek çalışır. Kojik asit, bu işlemi tirozinazın aktif bölgesinde oturarak bloke eder ve amino asit tirozin için yer bırakmaz. Asya'da cilt parlatma için yaygın olarak kullanılan kojik asidin, oksiververatrol ile birlikte piyasadaki en etkili aydınlatıcı ajanlardan biri olduğu düşünülmektedir. Medik8, sert sert kojik asit fanları için White Balance Original Serum ™ veya White Balance Brightening Serum ™ 'da oxyresveratrol kullanan alternatif bir serum sunar.

L

 • Lactic Acid

  Sütte oluşabilen bir AHA, laktik asit, dökülmeye yardımcı olmak için cilt hücreleri arasındaki bağları parçalayan bir AHA'dır. Medik8 ürünlerinde kullanılan laktik asit, karbonhidratların fermantasyonu yoluyla üretilen bitkisel kökenlidir. Bu, ölü cilt hücrelerinin hafifçe parlatılmasını sağlar; altında yeni, taze bir cilt ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca son derece besleyici laktik asit, cildin bariyerindeki doğal lipitleri artırarak cildin yumuşak, esnek bir cilt için su üzerinde tutulmasına yardımcı olur.

 • Liquorice Extract

  Glycyrrhiz glabra bitkisinin köklerinden elde edilen meyan kökü özü, Avrupa'ya ve Asya'nın bazı bölgelerine özgüdür. Doğal olarak, melanin, meyan kökü ekstresi oluşturan enzim olan tirozinaz'ı inhibe edebilen cildi canlandırmaya ve hiperpigmentasyonu hedeflemeye yardımcı olur. Japonya'nın geyşaları, eteriklerini, hatta tenlerini korumak için meyan kökü özleri kullandıkları söylendi. Güçlü antioksidanlar içeren meyan kökü ekstresi cildin serbest radikal hasarlarından korunmasına yardımcı olurken ışıltılı bir parıltı sağlar.

M

 • Mangosteen Extract

  Güneydoğu Asya’nın yerlisi olan bu egzotik süper meyveli binyıl için tüm dünyada yaygın hastalıkları ve rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmıştır. İnanılmaz iyileştirici gücü ultra güçlü antioksidan özelliklerine bağlıdır; mangtosteende bulunan polifenolik bileşikler, hassas cilt hücrelerine saldırmadan önce zararlı serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Bu, cildin kolajen ve elastin bozulmasına, pigmentasyon düzensizliklerine ve hassasiyete karşı korunmasına yardımcı olur.


  Dahası, zingy meyvesi, cildinizin en iyi şekilde ışıltılı olmasını sağlamak için C vitamini cömert yardımları içerir. Ayrıca cildi yatıştırmak ve bakımını sağlamak için güçlü anti-enflamatuar özellikler. Meyveye sık sık ‘Meyveler Kraliçesi’ denir, İngiltere Kraliçesi Victoria’nın kendisine taze bir mangosten getirebilecek herhangi biri için ödüllendirilmesini öneren bir takma ad. Cilde uygulandığında, cildi korumalı, pürüzsüz ve düzgün bırakır.

 • Mandelic Acid

  Beta hidroksi asitlerin (BHA'lar) gücüne sahip bir alfa hidroksi asit (AHA). Bademlerde doğal olarak bulunan mandelik asit hem yağda hem de suda çözünürdür, yani cildin üst katmanlarında çalışırken yağlı gözeneklere nüfuz edebilir. Her durumda, ölü cilt hücreleri arasındaki bağları koparır, böylece kolayca soyulabilirler; gözenekleri temizlemek ve üst cilt yüzeyini yenilemek. Bu ince çizgileri düzeltirken cildin yenilenmesini ve aydınlatılmasını sağlar. Hidroksi asitlerin en büyük parçacık boyutuna sahip mandelik asit, glikolik asit kadar derinlemesine nüfuz etmediğinden hassas ciltler için idealdir.

 • Maracuja Oil

  Tutku meyvesi olan egzotik yağ özü, maracuja yağı, besleyici yağ asitleri ve koruyucu antioksidanlar içeriği ile ünlüdür. Ilık iklimlerde yetişen ve Amazon'dan elde edilen etli tutku meyveleri, antioksidan güçleriyle kutlanır. Yağı vitaminler ve besinler bakımından zengindir, özellikle cildi serbest radikal hasarlarından koruyan E vitamini. Ayrıca besleyici linoleik asitle (omega-6) dolup taşan maracuja yağı, cildin doğal lipid bariyerini kuru cildi yatıştırmak için yenileyebilir. Linoleik asit, genellikle omega-6'da bulunmayan leke eğilimli cildin yeniden dengelenmesi için de idealdir.

 • Matrixyl 3000®

  Peptidler palmitoil tetrapeptid-7 ve palmitoil oligopeptitin bir kombinasyonu olan matrisil 3000, cildi sıkılaştırmak ve dolgunlaştırmak için idealdir. Cildimizin üzerinde durduğu çerçeve olan cildin hücre dışı matrisinde kollajen ve elastin üretimini teşvik ederek çalışır. Her peptid, cildin kendi kolajeninin parçalanmış olduğunu düşünerek “kandırdığını” ve böylece daha fazlasını yapması gereken bir kolajen parçasını taklit eder. Bu, cildin daha ince çizgiler ve kırışıklıklar ile gözle görülür şekilde azalması için hücre dışı matrisin geri kazanılmasına yardımcı olur.

 • Moisture Magnets™

  Medik8’in imzası Nem Mıknatısları, sakarit izomera adı verilen olağanüstü bir nemlendirici içerir. Bu, cildin üst katmanlarında bulunan doğal karbonhidrat komplekslerine benzer. Mıknatıs gibi cilt hücrelerine bağlanabilir ve daha sonra en çok ihtiyaç duyulan yerde derinlemesine nemlendirme sağlayarak kendi kendine su çekebilir. Sonuç, esnek ve pürüzsüz bir cilt için uzun süreli nemlendirmedir.

 • Moringa Extract

  Moringa genellikle doğal bir temizleyici olarak kullanılır. Kir ve kirleri kendi kendine çeker, böylece kolayca temizlenebilirler. Cildin üzerinde bir film oluşturabilen moringa, erken yaşlanmaya neden olan serbest radikaller yaratmadan önce kirlilik parçacıklarını yok etmek için “kentsel kalkan” görevi görür. Cildi ağır metallerden, sigara dumanından ve küçük partiküllü maddelerden koruyan moringa, gün boyunca temel antioksidan koruma sağlar.

 • Mulberry Extract

  Deride melanin pigmenti oluşturan enzim olan tirozinazı inhibe edebilen doğal fakat güçlü bir cilt parlatıcı. Bu, cildi aydınlatmaya yardımcı olur; Düzgün ve pürüzsüz bir cilt tonu için hiperpigmentasyonu hedefler.

N

 • Natural Moisturising Factors

  Cildin üst katmanları, nemi bağlayan ve tutan çok sayıda farklı su seven molekül içerir. Cildi esnek ve yumuşak tutarlar ve doğal pH'yi dengelerken cilt enzimlerinin düzgün çalışmasını sağlarlar. Cildin Doğal Nemlendirici Etkenleri, sodyum PCA, gliserin, üre, proteinler, şekerler, amino asitler, laktik asit, hyaluronik asit, kreatin ve daha birçok şeyden oluşur.

 • N-Acetyl Glucosamine (NAG)

  NAG, cildin yapısında ve sertliğinde büyük rol oynayan nemlendirici bir molekül olan hyaluronik asidi oluşturan yapı taşlarından biridir. NAG ayrıca melanin oluşumunu engelleyerek eşit ve aydınlık bir ten elde edilmesini sağlayabilir. Niasinamid ile birleştiğinde, iki bileşenin cildi iyice aydınlatmak için sinerjik olarak çalıştığı bulunmuştur. NAG'ın ayrıca retinol ile sinerjistik olarak çalıştığı, bir kabarık, tam ve genç görünümlü bir cilt için hyaluronik asit üretimini arttırdığı bulunmuştur.

 • Niacinamide

  Aksi halde B3 vitamini olarak bilinen niasinamid, cilt bakımındaki en güçlü anti-enflamatuarlardan biridir. Lekeleri tedavi etmek için idealdir, cildin sakin kırmızıya ve boğaz kusurlarına karşı enflamatuar tepkisini bastırabilir. Niasinamid ayrıca, cildin doğal nemlendirici faktöründe bulunan seramitlerin üretimini teşvik etmeye yardımcı olur. Bunlar, cildinizi koruyan ve suyun buharlaşmasını önleyen patojenlerin girmesini engelleyen bir bariyer oluşturan yağlardır.


  Niasinamid, melanin pigmentlerinin cilt hücrelerine transferini engelleyerek pigmentasyona yol açan süreci yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Moleküler hücresel ciroyu hızlandırabilir ve sağlıklı, genç görünümlü bir cilt için kollajen üretimini uyarabilir.

O

 • Optimised Red Ginseng

  Kırmızı ginsengin köklerinden elde edilen bu doğal öz, güçlerini kuvvetlendirmek için fermente edilir. Melanin pigmentini oluşturan süreci engelleyebilen kırmızı ginseng, cildi canlandırmaya ve eşit ve sağlıklı bir cilt tonunu desteklemeye yardımcı olur. Kollajen ve elastini parçalayan serbest radikalleri çizgiler ve kırışıklıklar oluşturarak bloke ederek cildi UVB ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilir. Aynı zamanda, daha güçlü ve sağlıklı bir cildi teşvik etmek için kollajen üretimini teşvik eder. Fermente kırmızı ginseng, kırışıklık karşıtı ve parlatıcı aktivitesini normal kırmızı ginseng'e göre arttırmıştır ve ekstraktın bileşenlerinin, yumuşak ve sulu ciltler için hyaluronik asit seviyelerini arttırdığı bile tespit edilmiştir.

 • Oxyresveratrol

  Oxyresveratrol (oxy-R) doğal olarak kuzey Çin'e özgü olan beyaz dutlarda bulunur. Molekül, melanin pigmenti üreten enzim olan tirozinazın inhibe edilmesinde olağanüstü iyidir. Daha az melanin, hiperpigmentasyonun ortaya çıkma olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Oksi-R'nin, tirozinazın kojik asitten daha bloke edilmesinde 32 kat daha iyi olduğu bulunmuştur.1 Ayrıca, bir antioksidan görevi de görebilen oksi-R, serbest radikallere karşı üstün cilt koruması sağlarken, iltihabı azaltır.


  Oxy-R'nin formüle edilmesi oldukça zordur. Yüksek güçlerde son derece dengesiz olabilir. White Balance® Brightening Serum'da çözümümüz, üründeki özel tıklama ile etkinleştirilmiş ambalaj tarafından kullanılmak üzere aktif hale gelinceye kadar kapaktaki oksi-R'yi formülün geri kalanından uzakta tutmaktır. Tıklandığında, Oxy-R serumun geri kalanına batırılır ve çalkalanarak aktive edilir. Aktivasyondan sonra serum rengi açıktan sarıya değişir - oksi-R'nin doğal rengi.


  Ambalaj tıklandıktan sonra, Patentli stabilizasyon teknolojimiz sayesinde Beyaz Dengesi Aydınlatıcı Serum en az 6 hafta güçlü kalır. Serumu 3 ay boyunca dengesizlik riski olmadan kullanabilmenizi sağlamak için 2 adet daha küçük bireysel şişe sunuyoruz.

P

 • Perfluorodecalin

  Perflorodekalin, cilt katmanlarına oksijen bağlayabilen ve verebilen bir oksijen taşıyıcısıdır. İltihap lekeleri ve diğer cilt sorunları genellikle durumu kötüleştiren iyi bir oksijen kaynağından yoksun olabilir. Perflorodekalin, cildin en çok ihtiyacı olan bölgelerine oksijen vererek bu durumu gidermeye yardımcı olur; iltihaptan sonra cildin iyileştirme kapasitesinin arttırılmasına yardımcı olur.

 • Prebiotics

  Bir çeşit karbonhidrat olan prebiyotikler, cildimizin doğal mikrobiyomu için “besin” işlevi görür. Bu, kötü bakterilerin gelişimini bloke ederken, laktobasil ve bifidobakteri türleri gibi faydalı bakterilerin büyümesini desteklemeye yardımcı olur. Bu, cildin mikrobiyomunu yeniden dengeleyerek dış saldırganlara karşı savunmasını güçlendirir.

 • Probiotics

  Cildimizde bulunan doğal bakterilere benzer şekilde, probiyotikler cildin florasını yeniden dengelemek için kullanılabilecek canlı bakteri türleridir. Probiyotikler, mikrobiyomun bileşimini değiştirmek için cildinizin doğal bakteri kolonileriyle karışır. Bu, cildin pH seviyesini etkiler ve kötülüğü bastırarak iyi bakterilerin gelişmesine yardımcı olur. Probiyotikler, P. acnes gibi leke oluşumuna neden olan bakterilerin baskılanmasında ve cildin doğal cildinin sağlıklı cilt için teşvik edilmesinde yardımcı olabilir.

Q

R

 • Red Clover Extract

  Avrupa, Afrika ve Asya'ya özgü olan kırmızı yonca, iltihaplı ciltler için etkili bir bitkisel ilaç olarak kullanılır. Kırmızı-mor çiçek, cildi beslemek için vitaminler ve besinlerle doludur ve özellikle üç ana etki şekli ile genişlemiş gözenekleri tedavi etmek için kullanışlıdır. İlk olarak, kırmızı yonca özü sebum oluşturan enzimi engelleyebilir; fazla yağların gözeneklerin tıkanmasına ve lekelerin oluşmasına engel olmak. İkincisi, ekstrakt cilt hücrelerinin yenilenmesini artırarak ölü cilt hücrelerinin gözeneklerin uzamasını önler. Son olarak, doğal bir büzücü olarak, kırmızı yonca özü gözenekleri nazikçe daraltabilir; görsel olarak yüzdeki görünüşlerini azaltır.

 • Red Ginseng Extract

  Asya yerel bitkisi Panax ginseng'in kökünden elde edilen kırmızı ginsengin güçlü aydınlatıcı ve yaşa meydan okuyan güçleri vardır. Melanin oluşumundan sorumlu olan enzim olan tirozinazı inhibe edebilen kırmızı ginseng, ışıklandırılmış, hatta ten renginde bir pigmentasyon yapma işlemini bloke eder. Ayrıca kolajen sentezini arttırdığı ve fotoyaşlanmadan koruduğu kanıtlanmıştır. Kırmızı fermente ginseng, biyoaktif içeriğini artırarak parlatma gücünü arttırır.

 • Retinaldehyde

  Retinal olarak da bilinen bu, retinolden 11 kat daha hızlı çalışan yeni nesil A vitamini formudur.1 Deride, retinol ilk önce A vitaminin aktif formu olan retinoik aside dönüştürülmeden önce retinaldehit'e dönüştürülmelidir. hücresel yenilenmeyi artıran cilt. Crystal Retinal 6 ™ ve 10 ciltte retinoik aside sadece bir dönüşüm gerektiren retinaldehit içerirken, geleneksel retinolün iki ihtiyacı vardır. Bu daha hızlı ve daha etkili sonuçlar demektir.


  Retinaldehit kollajen üretimini artırabilir, hücresel yenilenmeyi hızlandırabilir ve genç görünümlü ve hatta tonlanmış ciltler için pigment üretimini engelleyebilir. Retina gösterimi, retinoik aside neredeyse benzer sonuçlar vermesine rağmen, cilt üzerindeki retinol serumlarının yumuşaklığını korur. Kristal kompleksi siklodekstrin içinde kapsüllenen retina, tahriş potansiyelini azaltmak için gece boyunca yavaşça salınır. Retinal ayrıca P. acnes gibi leke yapan bakterileri hedef alan antibakteriyeldir.

 • Retinol

  Yaşlanma karşıtı cilt bakımında altın standart olan retinol (veya A vitamini), dermatologlar ve doktorlar tarafından genç görünümlü ciltler için en iyi bileşen olarak kabul edilir. Deride, retinol ilk önce deride çalışmaya başlamadan önce, önce A vitamini aktif formu olan retinoik aside, sonra retinaldehit'e dönüştürülür.


  Retinoik asit, cilt hücresinin çekirdeğini, kolajen ve elastin gibi proteinler üretmek için uyarır. Retinoik asit ayrıca melanin pigmenti oluşturma işlemini ve hücre yenilenmesini hızlandırabilir. Ancak, retinolün bazı problemleri vardır. Çok hızlı bir şekilde alındığında, cilt yüksek düzeyde A vitamini tarafından ezilir ve iltihaplı ve kuru hale gelebilir. Bu nedenle tüm Medik8 retinol serumları, herhangi bir tahrişi en aza indirmek için retinolü gece boyunca cilde yavaşça bırakan Time Release Technology ™ kullanır.


  Ayrıca, retinol (veya retinali) kullanmaya ilk başladığınızda lad retinol merdivenini ’izlemenizi öneririz. Bu, 2 hafta boyunca haftada iki kez düşük bir retinol serum (Retinol 3TR ™), daha sonra iki hafta boyunca her akşam, daha sonra her gece kullanılmasını içerir. Bu, cildinizin rutin olarak retinolü kabul etmesini kolaylaştırır, böylece kolaylıkla daha yüksek yüzdelere gidebilirsiniz.

 • Retinyl Retinoate

  R-Retinoate®'de bulunan çığır açan bir hibrit A vitamini molekülü olan retinil retinoat, retinol ve retinoik asidi yeni bir süper moleküle birleştirir. Tüm dünyada patentli olan bu kapsüllenmiş molekül Medik8'e özgüdür. Retinil retinoat, retinolden 8 kat daha fazla kollajen üretimini artırabilir ve gün ışığında istisnai stabilitesi nedeniyle bile kullanılabilir. 1 En nazik A vitamini olan retinil retinoat, hızlandırılmış yaşlanma karşıtı sonuçlar için idealdir. hassas ciltlerde bile kullanılabilir.

S

 • Safflower Oil

  Aspir tohumundan elde edilen bu yağ esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. Aspir yağı, piyasada mevcut en yüksek yağ asidi seviyelerinden biri olan ~% 70 linoleik asit (omega-6 veya F vitamini olarak da bilinir) içerir. Esansiyel yağ asitleri normal, sağlıklı hücrelerin işlevi için hayati öneme sahiptir. Eksiklikler cildin kurumasına, cilt hücrelerinin yenilenmesinin azalmasına ve zayıf yara iyileşmesine neden olabilir. Leke eğilimli cilt omega-6'da eksik olma eğilimindedir, bu nedenle F vitamini daha net bir cilt için yeniden dengelemek için idealdir. Aspir yağı ayrıca E vitamini bakımından zengindir, cilt bakımı ve antioksidan koruma için idealdir.

 • Salicylic Acid

  Akne önleme için altın standart olarak kabul edilen bir BHA veya beta hidroksi asit. Cilt hücrelerinin birbirine yapışmasına neden olarak gözenekleri tıkayan bir protein olan keratini yumuşatabilir ve çözebilir. Salisilik asit yağda çözünürdür, bu da tıkanmış cilt hücrelerini ve sebumları parçalamak için derin gözeneklere nüfuz edebileceği anlamına gelir. Bu sadece oluşan lekeleri azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekte ortaya çıkmalarını da önler. Salisilik asit ayrıca aspirin ailesinde bulunur ve benzer anti-enflamatuar faydaları vardır. İyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olmak için kırmızı ve ağrılı lekelerin iltihabını azaltabilir. Reçetesiz kullanım için mümkün olan maksimum salisilik asit konsantrasyonu% 2'dir ve Blemish Control Pads ™ 'de mevcuttur.

 • Saskatoon Berry

  Batı Kanada’nın vahşi açık ormanlarında bulunan saskatoon meyveleri küçük çalılar üzerinde yetiştirilir. Sert rüzgarları ve donma sıcaklıklarının sert ortamlarına mükemmel bir şekilde adapte olmuş, saskatoon meyveleri sert ve Kanada'daki ilk yerleşimciler için hayat kurtarıcı ilaç olarak bile kullanılıyordu. Mor meyveler olağanüstü doğal antioksidanlar olan antosiyaninler bakımından zengindir. Saskatoon çilekleri yaban mersini, çilek ve ahudududan daha yüksek serbest radikal temizleyicilere sahiptir. Antiinflamatuar, saskatoon meyvesi tahriş olmuş ciltleri yatıştırır ve serbest radikallerin neden olduğu cilt yaşlanmasından korur.

 • Silk Serica

  Saf ve doğal ipekten elde edilen serika, cildin doğal yenilenme döngüsünü geliştirerek cildin yenilenmesini teşvik eder. Lütfen dikkat: ipek serikaları ipekböceği türetilir ve bu nedenle Ultimate Recovery ™ Intense veganlar için uygun değildir.

 • Soy Extract

  Doğal soya özü, cildin doğal hyaluronik asit üretimini uyarmaya yardımcı olan izoflavon adı verilen biyoaktif molekülleri içerir. Soya ekstresi ayrıca, kollajen üreten cilt hücrelerinde kollajen sentezinin uyarılmasına yardımcı olabilir. Desteklenen kollajen ve hyaluronik asitle, ten rengi dolgun ve nemli görünür.

 • Squalane

  Cildin koruyucu lipit bariyerinde doğal olarak bulunan skualen, cildin savunmasını düzeltmeye ve pürüzsüz ve esnek bir cilt için derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olur.


  Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, skualen ve skualenin çok farklı şeyler olduğudur. Skualen okside skualenin şeklidir, yani skualenden daha az reaktif olduğu için cilt bakımında çok daha stabildir.


  Skualen sebumun yaklaşık% 15'ini oluşturur, ancak oksidasyon sorunları vardır. Lipid peroksidasyon adı verilen bir işlem, skualen'i, büyük ölçüde komedojenik olan ve hızlı bir şekilde lekelere yol açan skualen peroksit haline getirir. Squalane, reaktif çift bağlara sahip olmadığı için bu sorunu yaşamamaktadır, bu nedenle süper kararlıdır. Kendiliğinden kuruyan retinollerle birlikte kullanım için ideal olan skualen, serumdaki diğer aktif maddelerin penetrasyonunu arttırırken cildi yatıştırmaya ve beslemeye yardımcı olur.

T

 • Tea Tree Oil

  Çay ağacı yağı, Avustralya yerli bitkisi melaleuca alternifolia'dan damıtılmış buhardır ve olağanüstü bir iyileşme geçmişine sahiptir. Aborijinler tarafından yıllarca kullanıldığında, bitkilerin yaprakları bol miktarda bitkisel ve aromatik yağ taşır. Bunlar antimikrobiyaldir ve P. acnes gibi leke yapan bakterileri hedef alabilir. Çay ağacı yağı daha net bir cilt için vazgeçilmez bir unsurdur.

 • Teprenone

  Teprenone, cilt hücrelerinin ömrünü uzatmaya yardımcı olan patentli bir kızarıklık önleyici etkendir. Deri hücremiz DNA'sında telomer adı verilen bir dizi amino asit bulunur. Hücre her çoğaldığında, bu telomerler kısalır. Sonunda hücre ölümü tetikleyecek kadar küçük hale gelir. Teprenon'un cilt hücrelerinde telomerlerin dengelenmesine ve hücre ömrünün uzatılmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu, cildin dış etkenlere karşı hassasiyetini azaltan cildin bariyer işlevini doğal olarak artırmaya yardımcı olur. Çalışmalarda, teprenonun bir hücrenin ömrünü üçte bir oranında uzattığı gösterilmiştir. *

 • Tetrahexyldecyl Ascorbate

  C-Tetra®'nın yıldızı, tetraheksildesil askorbat, süper stabil bir C vitamini türevidir. Yağda çözünür, tetraheksiletil askorbat, kollajen üretimini teşvik etmek, serbest radikallere karşı antioksidan koruma sağlamak ve cildi aydınlatmak için cildin koruyucu lipit bariyerine derinden nüfuz edebilir. Molekül, askorbik asidin reaktif kısımları (saf C vitamini) bloke edildiğinden ve benzer bir işlevi koruduğu için süper kararlıdır. En az tahriş edici C vitamini formumuz olarak, bu, C vitamini için yeni olanlar veya hassas ciltleri olanlar için idealdir.

 • Theobroma Cocoa Seed Extract

  Sürdürülebilir bir şekilde Peru'dan elde edilen teobroma kakao çekirdeği ekstresi, nadir, birinci sınıf bir kakao çeşidi olan criollo porcelana'dan elde edilir. Bu genellikle dünyanın en pahalı çikolatası olarak adlandırılır. Bu güçlü öz, cildi mavi ışığın zararlı etkilerinden korurken, aynı zamanda zararlı serbest radikalleri giderir ve kollajen üretimini arttırır.

 • Thiotaine

  Deride doğal olarak oluşan bir amino asit olan tiotain, deri hücrelerini oksidatif hasardan koruyan güçlü bir antioksidandır. Cilde zarar veren serbest radikalleri engelleme kabiliyetine sahip, cilt hücresi DNA'sının bozulmasını ve kollajenin parçalanmasını önlemeye yardımcı olur. Bu, cildin genç görünümünün korunmasına yardımcı olur. Tiyotain ayrıca cilt hücrelerinde yağ asitlerinin sentezini artırabilir, bu da enerji yapmalarına yardımcı olur; daha yüksek hücre devrine ve daha pürüzsüz, daha sağlıklı bir cilde yol açar.

 • Titanium Dioxide

  Minerallerden elde edilen titanyum dioksit hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı geniş spektrum koruması sağlayan bir güneş kremidir. Fiziksel bir güneş koruyucu olarak işlev gören titanyum dioksit, cildin üstüne oturur ve erken cildin yaşlanmasına neden olabilecek zararlı UV ışınlarını yansıtır. Medik8'de, asla 100 nanometreden daha küçük olmayan ve genellikle cilt bakımında kullanım için güvensiz kabul edilen nanoparçacık titanyum dioksit kullanmıyoruz. Fiziksel Güneşten Koruyucu'da, nano olmayan titanyum dioksit nano olmayan çinko oksit ile hazırlanmış ve güneşten bile koruyamayacağınız inanılmaz hafif bir formülasyonda geniş spektrumlu SPF 30 koruması sağlamak için üretilmiştir.

 • Turmeric Root Extract

  Curcuma longa (zerdeçal) köklerinden elde edilen bu doğal öz, ciltte melanin oluşturan enzimi bloke edebilir. Neredeyse enzimin inhibe edilmesinde kojik asit kadar etkili olduğu kanıtlanmış ve hiperpigmentasyonla uğraşırken ciltteki parlaklığı arttırmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu arada, zerdeçal kökü özü ayrıca kırmızı ve ağrılı ciltler için yatıştırıcı bir anti-enflamatuar görevi görürken zararlı, yaşlanan serbest radikallere karşı olağanüstü antioksidan koruma sunar.

U

V

 • Vitamin B5

  Aksi halde pantenol olarak bilinen B5 vitamini, cildi yumuşak ve esnek bırakmak için suyu çeken etkili bir nemlendiricidir. B5 Vitamini ayrıca cildin koruyucu bariyerini oluşturan lipit moleküllerinin sentezlenmesine yardımcı olabilir ve bu da cildin nemi muhafaza etmesine ve nemli kalmasına yardımcı olur.

 • Vitamin E

  Vücudumuzun hücre koruması için elzem olan E vitamini, hücrenin lipit kısımlarını koruyabilen yağda çözünen bir antioksidandır. Cilt bakımında, E vitamini sıklıkla arttırılmış antioksidan etki için C vitamini ile birleştirilir. Birbirlerinin gücünü yeniden oluşturmak için elektronları kendi aralarında değiştirebilirler. C ve E Vitamini, Medik8’deki C-Tetra®’da birleştirilmiştir. Ultra stabil ve düşük tahriş formülü, bu kanıtlanmış antioksidanları lipid formlarında birleştirerek besleyici yağ dokusu içinde anında parlaklığı artıran ve ince çizgileri ve kırışıklıkları uzak tutar.

 • Vitamin F

  Aksi takdirde, linoleik asit olarak bilinen bu omega-6 esansiyel yağ asidi, doğal bariyerini güçlendirmek için cildi derinlemesine nemlendirerek besler ve yeniler. Esansiyel yağ asitleri normal, sağlıklı hücrelerin işlevi için hayati öneme sahiptir. Eksiklikler cildin kurumasına, cilt hücrelerinin yenilenmesinin azalmasına ve zayıf yara iyileşmesine neden olabilir. Leke eğilimli cilt omega-6'da eksik olma eğilimindedir, bu nedenle F vitamini daha net bir cilt için yeniden dengelemek için idealdir.

 • Vitamin K

  Normal kan pıhtılaşma süreçleri için vücutta gerekli olan K vitamini, damarlardaki ve kılcal damarlardaki bağ dokusunu güçlendirerek ciltte kızarıklık oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda örümcek tipi damar oluşumunu durdurmak için hücre duvarlarını güçlendirmeye yardımcı olur.

W

 • Witch Hazel

  Cadı fındığı, kurutulmuş Kuzey Amerika'ya özgü hamamelis virginiana yapraklarından elde edilir. Cadı fındığı gözeneklerin görünümünü küçültmeye ve fazla yağı ciltten uzaklaştırmaya yardımcı olan doğal büzücü olan tanen denilen bileşikleri içerir. Doğal olarak anti-enflamatuar, Cadı fındığı kırmızıları ve lekeleri azaltabilir ve tahriş olmuş cildi yatıştırır.

X

Y

Z

 • Zinc PCA

  Çinko, vücut tarafından kullanılan önemli bir mineraldir. Cilt hücrelerinin  doğal savunma mekanizmalarını destekleyebilir. Çinko PCA, pirolidon karboksilik asit ile birleşmiş  özel bir çinko sürümüdür. İkincisi, ciltte doğal olarak bulunan nemlendirici bir moleküldür. Bu hibrit bileşen, cildin tamamen nemlendirilmesine ve bakımına yardımcı olur. Çinko PCA,oluşabilecek akne olasılığını azaltmaya yardımcı olarak  sebum seviyelerini dengeleyebilir.

 • Zinc Oxide

  Mineral güneş koruyucu, çinko oksit, UVA ve UVB ışınlarına karşı geniş spektrum koruması sağlar. Çinko oksit cildin üstüne oturur ve erken yaşlanmaya neden olabilecek zararlı UV ışınlarını yansıtır. Medik8'de asla 100 nanometreden daha küçük olmayan ve genellikle cilt bakımında kullanımı güvenli olmayan kabul edilen nanoparçacık çinko oksidi kullanmayız. Fiziksel Güneşten Koruyucu'da nano olmayan çinko oksit, güneşten koruyacağı tahmin edilemeyecek inanılmaz derecede hafif bir formülasyonda geniş spektrumlu SPF 30 koruması sağlamak için nano olmayan titanyum dioksit ile üretilmiştir.