ASLA HAYVANLARDA TEST ETMEYİZ

Elbette etik olarak ve Avrupa düzenlemelerinin  katı kurallarına  göre hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz. Başka bir şirketten bizim adımıza test etmelerini de  istemeyeceğiz. Ürün geliştirme sürecimizin ayrılmaz bir parçası olarak tedarikçi uyumluluğumuzu çok ciddiye alıyoruz. Dünya çapında sonsuza dek hayvan testlerinin yasaklandığı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

ASLA HAYVANLARDA TEST ETMEYİZ

TEMİZ OKYANUSLAR

Bilim ve doğaya dayanan bir marka olarak deniz yaşamını seviyoruz ve saygı duyuyoruz. Bu yüzden % 100 mikro plastik kullanmıyoruz.  Deniz yaşamına zarar veren plastik boncuklar kullanmak yerine sadece Pore Refining Scrub ™ 'da bulunan jojoba taneleri  ve Brightening Powder Cleanse ™' de bulunan bambu mikro-eksfoliye ediciler gibi doğal eksfoliyatörler kullanıyoruz.

2018'de tüm plastik ekleri kartonlarımızdan çıkardık ve % 100 geri dönüştürülmüş kartonla  değiştirdik ve kartonlarımızı tamamen geri dönüştürülebilir hale getirdik. Bu,  her yıl 3 tondan fazla plastik tasarrufu sağlar  .

 

Yakın gelecekte profesyonel ürün yelpazemizde okyanus kaynaklı plastik şişeler kullanmak için çalışıyoruz. Bu ve diğer sürdürülebilir projelerle ilgili ilerlememizi burada gösterin .

TEMİZ OKYANUSLAR

ORMANLARI KORUYORUZ

Kağıt bazlı malzemeler söz konusu olduğunda, sadece geri dönüştürülebilir olmakla kalmıyor, aynı zamanda çoğunlukla geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyoruz. Medik8, tüm kartonlarımız için FSC sertifikalı kartonlar  kullanır, bu da iyi yönetilen ormanlardan veya geri dönüştürülmüş kaynaklardan sağlandığı anlamına gelir. Tüm ambalajlarımızdaki FSC sembolünü nedene bağlılık işareti olarak göreceksiniz. Kartonlarımızdaki kağıt atıkları mümkün olduğunca çevre dostu olacak şekilde en aza indirmeye çalışıyoruz. 

ORMANLARI KORUYORUZ

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ CAM KULLANIYORUZ

Cam kullanmayı seviyoruz. Tüm serum şişelerimiz ve pipetlerimiz camdan yapılmıştır. 2018'den bu yana, Medik8 cam şişelerde % 40 geri dönüşümlü cam kullanmaktayız ve yakın gelecekte de bu sayıyı artırmak istiyoruz.

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ CAM KULLANIYORUZ

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ PLASTİKTE LİDER

Formüllerimizden bazılarının istikrarlı ve aktif kalması için plastik ambalaj kullanılması kaçınılmazdır. Ancak, çevre dostu ambalajı uygulayabileceğimiz her yerde deneyeceğiz. Birincil odak noktalarımızdan biri geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını artırmaktır.

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ  PLASTİKTE LİDER

PALM YAĞINDA EYLEM

Palm Yağı Medik8 için çok hasas bir konudur. Milyon dönümlük palmiye ormanı, yaşam alanları ve vahşi yaşamı, cilt bakımı da dahil olmak üzere birçok endüstride kullanılan bu değerli bileşene olan ihtiyacımız nedeniyle harap oldu. Medik8 ürünlerinin  % 100 saf palmiye yağı içermediğinden  emin olmak için tüm malzemelerimiz üzerinde büyük bir denetim gerçekleştirdik.  

PALM YAĞINDA EYLEM

ATIKLAR KONUSUNDA BİLİNÇLİYİZ

 Çevremize yardım etmenin en iyi yolu, sadece geri dönüşümlü malzeme kullanmak  değil, ilk etapta daha az malzeme  kullanmaktır. Bu yüzden önce dijital platform  düşünüyoruz. Marka hakkında her içerik oluşturduğumuzda, gerçekten baskıya ihtiyacı olup olmadığını irdeliyoruz. Çevremizi korumaya yardımcı olmak için birçok bilgiyi aktif olarak dijital tutmaya karar verdik. Örneğin, Terapistlerimizin Eğitim El Kitabı tamamen dijitaldir.Ayrıca, yararlı bilgilerle dolu kapsamlı bir web sitemiz mevcuttur. Ürünlerimiz için gerekli görmediğimiz kartonları mümkün olduğunca kullanmıyoruz, örneğin temizleyicilerimizin çoğu kasıtlı olarak kutusuzdur. Birçok yönden, geri dönüşüm aslında çevremize yardım eden son çözümdür. Yeniden kullanım veya tamamen kullanım dışı kalma ilk düşüncelerimizdir.

ATIKLAR KONUSUNDA BİLİNÇLİYİZ

VEGAN DOSTUYUZ !

Veganlık son on yılda oldukça  hız kazandı. 'Modaya uygun' olmak değil, değerli kaynaklardan tasarruf etmek ve içinde yaşadığımız hayvan dünyasını sevip saygı duyan alternatifler bulmakla ilgilidir. Medik8 tarafından üretilen her ürün artık % 100 vegan dostudur.

VEGAN DOSTUYUZ !

YEŞİL KİMYA

Binalarımız % 100 dönüştürülebilir enerji kaynaklarıyla işletilmektedir. Yeşil kimya, malzemelerin tedarikinden ilk araştırmaya ve son üretim aşamasına  kadar enerjiyi verimli bir süreçte kullanarak ürün üretme bilimidir; Mümkün olan her yerde imalat sırasında soğuk prosesler kullanıyoruz. Bu işlem  formüllerin çoğunun oda sıcaklığında karıştırılabileceği anlamına gelir. Büyük miktarlarda ürünü karıştırma için ısıtmak çok fazla enerji gerektirir, bu nedenle karıştırma işlemi sırasında yapabilirsek bundan kaçınmaya çalışırız.

YEŞİL KİMYA

TEMİZ ve GÜVENLİ CİLT

Sonuç odaklı cilt bakımı uzmanları olarak,  formülasyona ne ekleyeceğimizi ve neleri dışarıda bırakacağımızı biliyoruz. Cilt bakımında gerekli olmayan çok fazla bileşen  olduğundan  endişe yaratabilecek herhangi bir içeriği dışarıda bırakıyoruz; SLS, parabenler, ftalatlar.

TEMİZ ve GÜVENLİ CİLT

ÜSTÜN KALİTE

Sadece kendimiz için ürünler yapıyoruz. Yine de, Kozmetik Üretimi için ISO 22716 sertifikasının yanı sıra mükemmel müşteri hizmetine olan bağlılığımızı içeren ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemleri sertifikasına sahip olduğumuzu belirtmekten gurur duyuyoruz.

Bu tamamen gönüllü olarak  alınan bir aksiyondur ve zamanımızda büyük bir yüktür, ancak herhangi bir teknoloji şirketinin kalite ve hassasiyeti yüksek tutmak için düzenli dış denetimler yapmasının hayati olduğunu düşünüyoruz.

ÜSTÜN KALİTE